Ballya Just testy. Co to takiego?

Ballya Justest. Co to takiego?

Dobrej jakości mleko to mleko niezawierające w swoim składzie antybiotyków. Aby sprawdzić, jaki jest skład mleka, polecamy wykonanie oferowanych przez nas testów Ballya Just testy. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Dlaczego warto przeprowadzać testy na obecność antybiotyków w mleku?

Hodowcy powinni przeprowadzać testy na obecność antybiotyków w mleku, które dostarczają do mleczarni z wielu powodów. W przypadku bowiem wykrycia śladów farmaceutyków rolnikom grożą wysokie kary finansowe. To jednak nie wszystko. Może zostać nałożony na nich zakaz dostarczania mleka do skupu przez określony czas. Kolejnym następstwem wykrycia antybiotyków w mleku będzie dokładana kontrola gospodarstwa przeprowadzona przez Powiatowy Instytut Weterynarii.

Skąd bierze się wysoki wskaźnik obecności antybiotyków w mleku?

Warto także odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd właściwie bierze się obecność antybiotyków w mleku? Ślady farmaceutyków można zatem znaleźć, jeśli hodowca, podając zwierzętom antybiotyki, nie przestrzega okresu karencji, zalecanego przez producenta. Kolejnym powodem niewielkich ilości antybiotyków, wykrywanych w mleku, jest zanieczyszczenie dojarek. Dlatego należy je bardzo starannie płukać, a mleko przed oddaniem do skupu badać specjalistycznym testem.

Czym jest Ballya Just testy i jak działa?

Służy do tego oferowany przez nas Ballya Just testy wykrywający antybiotyki z grupy betalaktamowej oraz tetracykliny. Badaną próbkę mleka inkubuje się przez 3 minuty, następnie zanurza test i poddaje się kolejnym 7 minutom inkubacji. Wynik pojawi się na czytniku. Procedura przeprowadzania testu jest bardzo prosta. Umieść studzienkę w inkubatorze, następnie zapipetuj 200µl mleka i wymieszaj z odczynnikiem w studzience, włącz timer na inkubatorze, po sygnale zanurz końcówkę testu w studzience i włącz timer.  Po siedmiu minutach odczytaj wynik.

Jakie oprzyrządowanie będzie potrzebne do przeprowadzenia testów Ballya Just testy?

Oprócz testów oferujemy także urządzenia do ich inkubacji. Nasze inkubatory do mleka posiadają 8 stanowisk z oddzielnymi 4 timerami, dzięki czemu jednocześnie przeprowadzisz badanie kilku próbek. Są bardzo proste w obsłudze.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl